Alumni

Joseph M Barsky - 1971
Sally Utz Young - 1966
Suzanne Fonoti - 1966
David Melvin Burrowes - 1966
Karen Harris
Judith Ann Marden - 1966
Steven T Pitcher
Pete Linkroum
Ellen H Miller - 1966
Kathryn and Glenn Carlson - 1967
Linda T Hubbard - 1966
Shirley Mongillo - 1967
Elwood Trask - 1966
John William Lanza - 1967
Deb Winslow - 1966
Richard J. Welsh - 1970
Marie K. Welsh
Susan S Tolman
Christopher Schneider
Charles W Kiskaddon - 1975
Roger Spingarn - 1978
Ryan ('01) & Jenn ('99) Bouchard - 2001
Nicole Rom
Kathryn Skinner Sever - 1971
Chris and Heather Tardif Stockard - 1976
John Alan Howard - 1969
Alexander Wood - 1966
Barbara Remick-Newhouse - 1966
Brenda Clarkson - 1973
Brian McBride - 1981
J. Motley - 2006
James O'Sullivan - 1976
James Tonrey - 1977
Judith Marden - 1966
Kenneth Spalding - 1973
Laurence Brown - 1966
Margaret Ziegler - 1964
Mark Lewis - 1985
Mark Whitney - 1985
Newton Clark - 1965
Paul Snyder - 1983
Timothy Gagne - 2001
William Hiss - 1966
Cherry Bennett - 1984
Hallie Greene - 2006
C. Hamilton
Geoffrey Holm - 1997
John Houde - 1984
Steven Ingerman - 1978
Steven Mates - 1975
John Murphy
Nancy Walker - 1964
David Welbourn - 1971
Marjorie Schlitt
David Peterson - 1973
John Paige - 1972
Martin Johnson - 1974
Mark Shapiro - 1976
Noah Snyder
Stephen Cutcliffe
James Downing
Alice Harvey - 1976
J. Howard - 1969
Carol Johnson - 1969
Mark Koromhas - 1980
Raymond Leibfried
Maralyn Mazza
Patricia McNulty - 1976
James Byrnes
Susan Davis - 1965
Cynthia Foster - 1974
C. Jeffrey Goble - 1973
David Harper - 1959
Patricia Lufburrow - 1985
Barry Marsh - 1977
Christer Mossberg - 1967
Candace Oviatt
Kendall Putnam - 1969
Grant Reynolds
Christopher Stockard - 1976
Janet Young - 1969
James Anderson - 1972
Helen Baker - 1971
Erik Barth
Daniel Canfield - 1973
Paul Ketchum - 1964
Florence Prince
Jane Richardson
Harold Springstead - 1959
Susan Ciampa - 1972
Katherine Flom - 1977
Colin Fuller - 1969
Scott Jerome
M. Morse
David Seegal
Gail Shields - 1964
David Vincent
Louise Toliver
Charles Bracken - 1976
Peter Sucsy - 1977
Kenneth Petke - 1966
Sunshine Mathon
Jonathan Arter - 1979
David Wolf - 1983
Elizabeth Venturato - 1976
Jane Sanger - 1983
Mark Murray-Brown - 1982
Ronald Monroe - 1978
Jennifer Mirabile - 1981
Kathryn Sever - 1971
Richard Pfirman - 1966
Rebecca Jones - 1985
John Gillespie - 1980
Douglas Findlay - 1965
Carl Lamothe
Lee Larson - 1959
Thomas Leonard - 1978
Glenn Lindberg
Susan Michael - 1982
Barbara Stewart - 1978
Nicole Rom
Ryan Bouchard - 2001
David Campbell - 1978
Todd Chace - 1975
Eleanor Schiavi - 1964
Lauren Zinsser - 2006
Margaret Williams - 1972
Joanna Starr - 1964
Roger Spingarn - 1978
David Braslau - 1984
Jane Downing - 1965
Dana Ferguson-Michalovic - 1979
Lester Kenway - 1975
Michael Nolan - 1969
Kaia Peterson - 2001
Louis Winkler
James Amaral - 1980
Gregory Bernhardt
Thomas Duff
David Wilcox - 1974
Ronald Cameron - 1976
Alan Bellows - 1978
Keith Wight
Charles Kiskaddon - 1975
Neale Schuman
Peter Achorn
M. Linda Gilbreath - 1971
Thomas Gilchrist - 1979
William Innis - 1997
Heather Malaby - 1982
Peter Scarpaci - 1985
Christopher Schneider
David Silverman
Steven Wice - 1977
S. Kilbourne - 1967
Dorothy Marecaux - 1970
Jean Neely
Newt '65 and Patricia Clark '67
Peter Mendall - 1966
Judy Marden - 1966
Alexander Wood - 1966
Virginia Nuttall - 1966
Dorothy Welch - 1969
Edward Quinlan - 1974
Jacqueline Harris - 1977
Geoffrey and Ellen Holm - 1997
Katherine Farmer
Nate Eichelberger
Dorothy Marecaux - 1970
Frederic Huber
Margaret Dever
Catherine Jamieson - 1981
Emmett Peterson
Euan Howard-Sorrell
Kristen Moreau
Zachary Risler
Joshua Sturtevant
Helena Turner
Frederick Beck
Thomas Leonard - 1978
Dorothy Marecaux - 1970
Malcolm Reid - 1967
M. Max Steinhemer - 1966
Sally Young - 1966
Clifford Baker - 1964